MS Tábor 2024 | Force
ENG
Sortiment

MS Tábor 2024

První únorový víkend se světový cyklokros vrátil zpět do České Republiky a přinesl skvělé výsledky. Český cyklokrosař ze stáje Elkov Kasper Michael Boroš zanechal vynikající stopu na světovém šampionátu, který se konal v Táboře. Závod mužů zakončil na parádním 7. místě a vyrovnal tak své osobní maximum z roku 2017. Boroš předvedl skvělý výkon a po celou dobu závodu se pohyboval v elitní desítce. Závod, který probíhal v náročném bahnitém terénu, suverénně ovládl Mathieu van der Poel. Bezchybnou jízdou si udržel vedoucí pozici a získal svůj šestý titul mistra světa v cyklokrosu.Na druhém místě dojel Joris Nieuwenhuis z Nizozemí, který si připsal první medaili v elitním závodě na MS. Bronz si odvezl belgičan Michael Vanthourenhout.Z dalších českých úspěchů můžeme jmenovat úžasné 2. místo v kategorii Ženy U23 Kristýny Zemanové a pro 3. místo si v juniorské kategorii dojel Kryštof Bažant. Svěťák v Táboře také znamenal rozloučení s kariérou pro českého závodníka Zdeňka Štybara, který dojel na 31. místě. Pětkrát slavil v kariéře titul mistra světa, dvakrát mezi juniory a třikrát v elitní kategorii. I přes defekt během závodu a velké emoce se Štybarovi podařilo dojet na solidním místě a užít si atmosféru. Podívejte se s námi na další fotky z Tábora: